Gyógyszer Innováció 2018 Konferencia - beszámoló

2018. április 16.

A Gyógyszer Innováció 2018 Konferencia a Magyar Kísérletes és Klinikai Farmakológiai Társaság (MFT), az MBKE Gyógyszerbiokémiai Szakosztálya és a Pharmaceutical Medicine munkacsoport szervezésében került megrendezésre április 9-11 között a Velencei-tó partján lévő egyik szálloda konferenciatermében. A rendezvény lehetővé tette, hogy a farmakológia területén dolgozó egyetemi, akadémiai és gyógyszeripari kutatók minél jobban megismerhessék egymás speciális gyógyszerkutatási módszereit, a legújabb gyógyszerfejlesztési-stratégia irányait. Továbbá lehetőség nyílt kapcsolatépítésre, kollaborációs lehetőségek kialakítására. A rendezvényen négy plenáris előadás, hét tematikus szekció és két poszter szekció keretein belül kerültek bemutatásra a tudományos kutatómunka eredményei. Jelenleg a gyógyszerfejlesztések középpontjában az Alzheimer-kór, a szkizofrénia és a kardiovaszkuláris betegségek valamit a gyulladással járó kórképek állnak. A Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karát a Farmakognóziai Intézet Illóolaj kutatócsoportjának néhány tagja (Dr. Horváth Györgyi egy. docens, dr. Csikós Eszter PhD hallgató, Balázs Viktória Lilla PhD hallgató) és a Gyógyszerészi Biotechnológiai Intézet egyetemi docense, Dr. Kvell Krisztián képviselte.

A kollégák három poszter-prezentációt mutattak be saját kutatási területükhöz kapcsolódóan, amelyeket a gyógyszerfejlesztők nagy érdeklődéssel fogadtak. A rendezvény hivatalos honlapja.

Balázs Viktória Lilla, Dr. Horváth Györgyi