Vakcina fejlesztés és hatékonyság ellenőrzése című nemzetközi konferencia lesz Pécsett október 13-án

2020. október 2.

Ugyan az orvos és egészségtudományok fejlődése az eddigiekben még soha nem látott ütemben halad, és a modern biotechnológia új lehetőségeket nyit hatásos vakcinák gyors fejlesztésére, de a mobilitás, a szabad munkaerő áramlás és a migráció megnehezíti a fertőzések elleni küzdelmet.

A PEIK Zrt. soron következő konferenciája a vakcina fejlesztés és hatékonyság ellenőrzés témakörben járatos előadók, kutatók és szakemberek segítségével mutatja be a jelenlegi helyzetet.

A Vakcina fejlesztés és hatékonyság ellenőrzése / Vaccine development and monitoring of effectiveness nemzetközi konferencia lehetőséget kíván adni a Biotechnológiai Innovációs Bázis klaszter tagvállalatai, az Egyetem, valamint az egészségipar és más ipari szegmens szereplőinek találkozására és közös együttműködések kialakítására.

A konferencia előadói:

Megnyitó - Dr. Szemerey Zoltán, PEIK Zrt. vezérigazgató

• A COVD-19 vakcinák fejlesztési irányai, számai a nagyvilágból - Dr. Kemenesi Gábor, PTE TTK Genetikai és Molekuláris Biológiai Tanszék adjunktusa
  • Migráció és a fertőző betegségek terjedésének kapcsolata Európában. Tények, tévhitek és a vakcináció jelentősége - Dr. Szilárd István, címzetes egyetemi tanár, WHO Együttműködési Központ Társigazgatója
  • A védőoltások hatékonyságának követése immunszerológiai teszttel - Prof. Dr. Németh Péter, Immunológiai és Biotechnológiai Intézet volt igazgatója
  • COVID-19 ellenanyagszint immunszerológiai vizsgálatának összehasonlító elemzése a neutralizációs kapacitással - Prof. Dr. Berki Tímea, Immunológiai és Biotechnológiai Intézet igazgatója

A konferencia a koronavírus okozta helyzet szabályozásait figyelembe véve kerül megrendezésre a Pécsi Szalon rendezvénytermében a Pécs, Széchenyi tér 16. szám alatt.

Amennyiben az érintett tématerület felkeltette az érdeklődését kérem, hogy a konferencián való részvételi szándékát legkésőbb 2020. október 8-ig az alábbi elérhetőségekre juttassa el:

-Papp Petra - papp.petra@peik.hu

-Gyöngyös Tamás - gyongyos.tamas@peik.hu