META ÜLÉS | 2021. ÁPRILIS 29. Az oltással és gyógyszerterápiákkal kapcsolatos tudományos bizonyítékok és azok jelentősége a járvány elleni küzdelemben

2021. április 26.

Kedves META Tagok és Érdeklődők!

Szeretettel meghívjuk Önöket következő online META ülésünkre, melynek témája az „Az oltással és gyógyszerterápiákkal kapcsolatos tudományos bizonyítékok és azok jelentősége a járvány elleni küzdelemben”

Időpont: 2021. április 29, csütörtök, 17:00 óra (csatlakozási lehetőség 16:45-től)
Helyszín: Online - Microsoft Teams

Link a csatlakozáshoz

Témafelvetés:
A pandémia ellen küzdelem versenyfutás az idővel. A koronavírus járvány az első olyan mondhatni természeti csapás, amit az emberiség globálisan egyidőben él át.  Az oltásokhoz, gyógyszerekhez és a terápiákhoz való hozzáférés sebessége jelentősen befolyásolhatja a járvány alakulását és természetesen egyéni szinten a gyógyulás esélyeit. Soha korábban nem látott tempóban fejlesztenek ki új oltásokat, pozicionálnak át gyógyszereket. Ráaádásul ezek alkalmazása soha nem látott gyorsasággal jut el tömegekhez, így mára már több mint 400 millió embert oltottak be. Sokakban felmerülhet a kérdés, hogy ennek során vajon mennyire érvényesülhetnek a bizonyítékokon alapuló orvoslás elvei, amelyeket a korábbi évtizedekben az egészségügyben oly szigorúan és következetesen próbált megköveteltni. Ez egyúttal az egészség-gazdaságtani értékelésekkel kapcsolatban számos kérdéseket vetett fel és támasztott új elvárásokat, amelyek elsősorban a társadalom szempontjából optimális döntéseket támogatják. Meghívott előadóink ezeket a kérdéseket járják körbe a maguk szakterületén, elindítva ezzel egy együttgondolkodást is, melyre várhatóan sokkal nagyobb igény és szükség lesz a jövőben.

Felkért előadók

Prof. Dr. Jakab Ferenc, Pécsi Tudományegyetem: Legyőzhetjük-e a koronavírus pandémiát és a hasonló járványokat vakcinákkal?
Prof. Dr. Botz Lajos, Pécsi Tudományegyetem: A koronavírus pandémia hatása a bizonyítékokon alapuló gyógyszerértékelésre és alkalmazásra

Hozzászóló:

Merész Gergő, META elnökségi tag: A tudományos bizonyítékok jelentősége pandémiák során, egészség-gazdaságtani nézőpontból

Moderátor:

Dr. Zemplényi Antal, META elnök

Az előadásra szeretettel várunk minden érdeklődőt!
META Elnökség

Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság