Prof. Dr. Pongrácz Judit az oltóanyagokról, azok technológiájáról és hatékonyságáról tartott előadást a Nyitott Egyetemben

2021. május 12.

Mi is a covid-19? Egy új vírus? Hogyan működik az immunrendszerünk egy vírusfertőzés esetén? Hogyan hatnak a hagyományos oltóanyagok? Többek között ezekre a kérdésekre ad választ Prof. Dr. Pongrácz Judit Erzsébet a PTE Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszerészi Biotechnológia Intézet intézetvezető egyetemi tanára.

A biotechnológiai módszerek lehetőséget adnak a gyors, hatékony és olcsó oltóanyag előállításra. De mi az a biotechnológia? Hogyan készítik a covid elleni oltóanyagokat a legmodernebb technikákkal? Módosul-e az emberi genom az oltóanyagoktól? Pongrácz Professzor Asszony az előadás második részében ezeket a témákat járja körbe!