2011. október 21.

Dékáni dícséretben részesült Dr. Mayer Klára az egyetemi Orvosnapok rendezvényen

Dr. Mayer KláraDr. Mayer Klára a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán végzett. Itt dolgozott elõször akadémiai tudományos gyakornokként. Gyógyszertechnológiai és minőségbiztosítási szakvizsgával rendelkezik. A PTE ÁOK Gyógyszertechnológiai és Biofarmáciai Intézetének egyetemi adjunktusa 2002-tõl, az Intézet alapítása óta. Oktatói munkája során elsősorban a gyógyszertári gyógyszerkészítés hangsúlyosságát emeli ki, emellett számos ipari megbízás aktív résztvevője és koordinátora. Hallgatói szakdolgozatok és TDK munkák gyakori témavezetője. A gyógyszerészhallgatók oktatását rendkívül lelkiismeretesen, nagy szakmai tapasztalattal végzi. Oktatói munkásságát fémjelzi, hogy 2008-ban, a Gyógyszerész Szak hallgatói a „Patronus Alumnorum Pharmaciae” díjjal ismerték el. Dr. Mayer Klára az Intézet igazgatóhelyetteseként mind az Intézet megalapításában, mind az oktatási, kutatási tevékenység kialakításában és fejlesztésében igen alapos, megbízható, kiváló munkát végzett, melyek alapján méltó a kitüntetésre.

(Orvoskari Hírmondó)