Legyél Te az Év Gyógyszerészhallgatója! Gyógyszerészi Gondozási - Beteg Tanácsadási Verseny Budapest, 2014. április 26. (szombat)

2014. március 10.

Legyél Te az Év Gyógyszerészhallgatója!

Gyógyszerészi Gondozási - Beteg Tanácsadási Verseny

Budapest, 2014. április 26. (szombat)

Érdekel mit ér az a tudás, amit évek során a fejedbe tömtél? Szeretnéd megtanulni, hogyan lehet átadni ismereteidet? Magabiztosan szeretnél a betegeid elé állni? Próbáld ki magad a gyakorlatban! (online jelentkezés itt)

A verseny lényege: előre megadott terápiás területből felkészülve, táraasztal mögött, egy beteget játszó színészt kell tanáccsal és megfelelő gyógyszerrel ellátnod, valóságot modellező patikai szituációban.

A verseny témája:"Thromboemboliák kezelése; anticoaguláns gyógyszerek"

A győztes elnyeri „Az Év Gyógyszerészhallgatója 2014” címet. Vesztesek nincsenek, a verseny célja nem a differenciálás, hanem a közös felkészülés. A versenyen 4. és 5. éves gyógyszerészhallgatók indulhatnak; a részvétel INGYENES.

Felkészülési anyagok: Minden hallgató elsődlegesen használja a kórélettan, klinikai ismeretek, gyógyszerhatástan, gyógyszeres terápia, klinikai gyógyszerészet-gyógyszerészi gondozás tárgyak ide vonatkozó hivatalosan elfogadott tananyagát.

Ezen kívül ajánljuk a következőket, a hivatalos tananyagokon túl:

• Boda-Bakó: Klinikai alapismeretek fogorvos és gyógyszerészhallgatóknak Medicina 2001.
  • Rácz Á és mtsai: Véralvadásra ható szerek. Gyógyszerészet 57. 707-719. 2013.
  • Bor A és mtsai: Orális antikoagulánsok Gyógyszerészet 58. 6-10. 2014.
  • EüM szakmai irányelv: A thromboemboliák kockázatának csökkentéséről és kezeléséről 14. pont (44.o) (www. kollegium.gyemszi. / "Egészségügyi szakmai irányelvek")

2013 évi Gyógyszerészi Gondozási - Beteg Tanácsadási Verseny legjobbjai és szervezői

Nevezési határidő: 2014. április 11. (online nevezés IDE KATTINTVA érhető el)

A verseny időpontja: 2014. április 26. (szombat)

Regisztráció és érkezés: 9:30 –tól, verseny kezdete 10:30

Helyszín: a Magyar Gyógyszerészi Kamara székháza, 1068 Budapest, Dózsa György út 86/b

Kérjük, hogy az érdeklődő pécsi hallgatók vegyék fel a kapcsolatot a PTE ÁOK Gyógyszerészeti Intézet munkatársaival.