2015. szeptember 4.

Kinevezések, kitüntetések és oklevelek átadása

A Pécsi Tudományegyetem 2015. szeptember 1-jén tartotta Tanévnyitó Ünnepi Szenátusi Ülését a Dr. Halasy-Nagy József Aulában. Az eseményen kitüntetések, kinevezések és oklevelek átadására is sor került.

A rendezvény elején Dr. Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora köszöntötte a vendégeket, majd megnyitotta a tanévet.

Ezt követően Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának miniszterhelyettese osztotta meg gondolatait a publikummal a felsőoktatás aktualitásairól.

A Semmelweis-nap alkalmából Zombor Gábor, egészségügyért felelős államtitkár az egészségügyi ellátás fejlesztése érdekében végzett szakmai munkája, kimagasló teljesítménye elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díjat adott át Farkas Lászlónak, a Pécsi Tudományegyetem Urológiai Klinika egyetemi tanárának és Kosztolányi Györgynek, a Pécsi Tudományegyetem Orvosi Genetikai és Gyermek fejlődéstani Intézet professor emeritusának.

Az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai, onkológiai, radiológiai tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate Díjat adományozott Csere Tibor Istvánnak, a Klinikai Központ Onkoterápiás Intézet professzor emeritusának.

Augusztus 20-a, államalapító Szent István ünnepének alkalmából Balog Zoltán, Magyarország emberi erőforrások minisztere kimagasló szakmai munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Középkeresztje polgári tagozat kitüntetést adományozott Dóczi Tamás akadémikusnak, a PTE Idegsebészeti Klinika professzor emeritusának.

Szeptember 1-je, Pécs Város Napja alkalmából Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata Pro Civitate emlékérmet adományozott Németh Péter, az Általános Orvostudományi Kar professzora számára, tudományos és immunológiai diagnosztikai tevékenysége, életpályája elismeréseként.

Balog Zoltán, Magyarország emberi erőforrások minisztere kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett kitüntetést adományozott a PTE alábbi oktatóinak. Kitüntetést vehetett át:

• Balogh Péter, a Klinikai Központ Immunológiai és Biotechnológiai Intézet egyetemi docense
  • Helyes Zsuzsanna, az Általános Orvostudományi Kar Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet professzora.

Magyarország emberi erőforrások miniszterének a fenntartóval egyetértésben tett javaslatára Áder János köztársasági elnök 2015. szeptember első napjától egyetemi tanárrá nevezte ki a PTE 14 oktatóját.

Professzori talárt vehetett át:

az Általános Orvostudományi Karon:

• Ábrahám István, az Élettani Intézet professzora

a Klinikai Központban:

• Gyulai Rolland, a Bőr-Nemikórtani és Onkodermatológiai Klinika professzora
  • Mezősi Emese, az 1. Számú belgyógyászati Klinika professzora
  • Radnai Márta, a Fogászati és Szájsebészeti Klinika professzora

A Pécsi Tudományegyetem SzenátusaPro Universitate Quinqueecclesiensi kitüntetést adományozott Udvardy György megyéspüspöknek, aki jelentős mértékben elősegíti az Egyetem jó hírnevének öregbítését, hazai és külföldi elismertségét, az Egyetem részére jelentős szolgálatot tett, kiemelkedő szerepet töltött be az Egyetem társadalmi kapcsolatainak fejlesztésében.

A Pécsi Tudományegyetem SzenátusaPro Universitate Quinqueecclesiensi kitüntetést adományozott Kosztolányi György Széchenyi-díjas tudósnak, a Pécsi Akadémiai Bizottság elnökének, az Általános Orvostudományi Kar emeritus professzorának, korábbi rektorhelyettesnek, a Pécsi Tudományegyetem és jogelőd intézményei érdekében kifejtett tudományos, oktatói és vezetői tevékenysége elismeréseként.

Egyetemünk rektora kiemelkedő kulturális tevékenysége elismeréseként oklevelet adományozott:

• Fülöp Balázs, az ÁOK doktorandusz hallgatójának
  • Varga Péter, az ÁOK hallgatójának

Egyetemünk rektora kiemelkedő művészeti tevékenysége elismeréseként oklevelet adományozott:

• Anne Sandviknek az Általános Orvostudományi Kar hallgatójának

Egyetemünk rektora kiemelkedő sportteljesítménye elismeréseként oklevelet adományozott:

• Horváth Katalin Barbarának, az Általános Orvostudományi Kar végzett hallgatójának
  • John Flórának, az Általános Orvostudományi Kar végzett hallgatójának

Tudományos tevékenysége elismeréseként oklevelet vehetett át:

• Kovács Patrícia, az ÁOK hallgatója, a Teddy Maci Kórház koordinátora
  • Maróti Péter Dezső, az ÁOK végzett hallgatója

A Pécsi Tudományegyetem rektora elismerő oklevelet adományozott a XI. Egyetemi Birkózó Világbajnokság előkészületeiben és lebonyolításában tanúsított eredményes és lelkiismeretes szervezőmunkájának elismeréseként:

• Téczely Tamásnak, a Testnevelés- és Mozgásközpont igazgatójának.

A kitüntetésekhez és kinevezésekhez szívből gratulálunk!