2016. október 7.

A Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara, az MTA Pécsi Akadémiai Bizottság Orvosi Tudományok Szakbizottság Gyógyszerészeti Munkabizottsága és a Cholnoky László Szakkollégium tisztelettel meghívja Önt és munkatársait a 2016/2017. tanév őszi szemeszterének tudományos üléseire.

A Fórum helyszíne:

PTE Gyógyszerésztudományi Kar épülete, II. emelet 8-as számú előadóterem

Pécs, Rókus u. 2.

A Fórum minden alkalommal 17 órakor kezdődik

1. 2016. október 13.

Dr. Greiner István (Richter Gedeon NyRT): Gyógyszer innováció az ipar szemszögéből: gyógyszerkutatás és -fejlesztés napjainkban, lehetőségek, korlátok, tendenciák.

Dr. Bata Imre (Richter Gedeon NyRT): P2X3 receptor antagonista vegyületek kutatása a Richter Gedeonban.

2. 2016. október 27.

Dr. Télessy István (Generáció Patika): Parenterális tápoldatkeverékek inkompatibilitási kérdései.

Dr. Kurtán Tibor (DE TTK Szerves Kémiai Tanszék): Természetes és szintetikus heterociklusok sztereokémiai vizsgálata.

3. 2016. november 3. (A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából)

Pápayné Dr. Sár Cecília (PTE ÁOK Szerves és Gyógyszerkémiai Intézet): Nitronok: spin-csapda vegyületek és szerves kémiai szintézisek kiindulási vegyületei

Rák Tibor (orvostanhallgató, PTE GyTK Farmakognóziai Intézet): Gyógynövények keleten: egy kínai tanulmányút tapasztalatai.

4. 2016. november 10. (A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából)

Dr. Horváth Barbara (PTE GyTK Gyógyszertechnológiai és Biofarmáciai Intézet): Pickering emulziók a gyógyszertechnológiában.

Dr. Farkas Gyula (PTE GyTK Gyógyszertechnológiai és Biofarmáciai Intézet): Szájüregi gombás fertőzések kezelésének modern technikái.

5. 2016. november 17. (A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából)

Zámboriné dr. Németh Éva (Szent István Egyetem, Gyógy- és Aromanövények Tanszék): A gyógynövény drogok hatóanyagtartalmát befolyásoló leggyakoribb tényezők és ezek kontrollja.

Dr. Fittler András (PTE GyTK Gyógyszerészeti Intézet): Az internetes gyógyszerforgalmazás, gyógyszerhamisítás veszélyeinek vizsgálata.

6. 2016. november 24. (A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából)

Dr. Kocsis Béla (PTE ÁOK Orvosi Mikrobiológiai és Immunitástani Intézet): Antimikrobás szerek mellékhatásai és interakciói.

Dr. Rédei Dóra (SZTE GyTK Farmakognóziai Intézet): Ez állati! Állati eredetű drogok és gyógyszerhatóanyagok régen és ma.

7. 2016. december 1.

Breuer Imre (TDK hallgató, PTE GyTK Gyógyszerészi Biológiai Intézet): Bakteriális sejtfalalkotók hatása differenciált SH-SY5Y idegsejtvonal vasanyagcseréjére.

A program változtatásának jogát fenntartjuk!

Dr. Horváth Györgyi                       Prof. Dr. Molnár Péter                    Dr. Pál Szilárd

titkár                                              elnök                                       titkár