Belső pályázati lehetőség a kutatóegyetemi forrás terhére

2016. október 27.

Kutatáshasznosítási és Technológia-transzfer Osztály által menedzselt belső egyetemi pályázatok

A 2016. évi kutatóegyetemi forrásból kiírt pályázat keretében azon innovatív fejlesztési törekvések támogathatók, melyek elősegítik a kutatási eredmények piaci, üzleti hasznosítását.

Két pályázat nyújtható be:

1. Innovatív fejlesztés támogatása

Pályázati keret:    22.000.000 Ft

Támogatási célok:

•     Deszkamodell tökéletesítése

•     Prototípus fejlesztése, tökéletesítése

•     Prototípus duplikációja

•     Találmány tesztelése, validálása

•     Az adott fejlesztést elősegítő, intézményi kutatási együttműködés megvalósítása

1. Kutatáshasznosítás támogatása

Pályázati keret:    10.000.000 Ft

Támogatási célok:

•     Iparjogvédelmi költségek

•     Üzleti modell kidolgozása (piackutatás, termékfejlesztés, szolgáltatás-fejlesztés, üzleti terv)

•     Spin-off, start-up cég alapításának előkészítése

•     Licenc szerződés kidolgozása

•     Befektető keresés

•     Hasznosító partner keresése (megjelenés nemzetközi vásárokon, kiállításokon)

•     Az elkészült fejlesztés piacra jutásának elősegítése

A beérkező pályázatok elbírálása folyamatos, a pályázat a keretösszeg kimerülése esetén zárul.

Bírálati időpontok: szeptember 30, október 31, november 30., amelyek előtt min. 2-3 nappal érdemes benyújtani a pályázatot.

Mindkét pályázat útmutatóját és adatlapját, melyek a honlapunkról is letölthetőek az alábbi linkről:

További információ:

Dr. Szolcsányiné Dr. Kiefer Éva