Általános iskolások tehetséggondozása a PTE GYTK Farmakognóziai Intézetében

2017. május 16.

2017. május 15-én a Bogyiszlói Általános Iskola hatodik osztályos tanulói a „Gyógynövények a mindennapokban” című ismeretterjesztő program keretében egy napot tölthettek a PTE GYTK Farmakognóziai Intézetében. Az EFOP-3.6.1-16-2016-00004 számú pályázat célkitűzéseihez igazodva a rendezvény segítségével felkeltettük a diákok érdeklődését a természettudományok és a gyógyszerészi hivatás iránt. A rendezvény azt a célt is szolgálta, hogy a diákok minél többen válasszák ezt a pályát, ezzel biztosítsuk az egyetem oktatói-kutatói utánpótlását. Főbb programjaink a következők voltak:

1. Illatvarázs - avagy hogyan lesz gyógynövényből illóolaj.

2. Színes növény-kémiai bemutatók - Mitől függ a növények színe? Hogyan mutathatók ki a növényi hatóanyagok?

3. Kézműves program.

4. Egy szelet gyógynövény - gyógynövények színes metszeteinek megtekintése fénymikroszkóp alatt

5. Keresd a növényed! - Játékos foglalkozás az EGSC-Melius Gyógynövénykertben

Ezúton köszönjük a Bogyiszlói Általános Iskola igazgatójának, Boda Zoltánnak és a diákok osztályfőnökének és kísérőtanárának, Gálné Feledi Mariannak, hogy lehetővé tették a diákok egyetemi látogatását.

Dr. Horváth Györgyi

PTE GYTK Farmakognóziai Intézet