2017. július 3.

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Dr. Erős István emeritus professzor, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar volt dékánja, a Pécsi Tudományegyetem gyógyszerész szakának meghívott záróvizsga elnöke életének 76. évében méltósággal viselt, súlyos betegség következtében elhunyt.

Erős István 1965-ben szerezte meg gyógyszerészi oklevelét a Szegedi Orvostudományi Egyetemen, majd kezdte meg munkásságát a Gyógyszertechnológiai Intézetben. Gyógyszerész doktori fokozatot szerzett 1969-ben, majd 1973-ban gyógyszertechnológus szakgyógyszerészi vizsgát tett. 1976-ban szerezte meg a gyógyszerészeti tudomány kandidátusa tudományos fokozatot, majd 1994-ben az MTA doktora címet. 1995-ben habilitált és átvette egyetemi tanári kinevezését.

1995 és 2005 között, 10 éven keresztül vezette a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszertechnológiai Intézetét. Irányította az intézet oktató és kutató munkáját, támogatta a munkatársak szakmai előmenetelét. A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar dékán-helyettese (1993-1997), majd dékánja (1997-2000) volt.

A Pécsi Tudományegyetem gyógyszerész szakán rendszeresen vett részt záróvizsgákon meghívott záróvizsga-elnökként.

Emléke örökké velünk marad! Nyugodjon békében!