Jelentkezz mentornak a Tanulástámogatási Mentorprogramba!

Kedves Hallgatók!

A PTE Gyógyszerésztudományi Kar egyik küldetésének tekinti, hogy minél jobban segítse hallgatóit a tanulmányaikban való előrehaladásban, és ezzel csökkentse a hallgatói lemorzsolódást. Ennek érdekében Tanulástámogató Mentorprogramot indított mind az angol, mind a magyar nyelvű képzésben résztvevő hallgatóknak. Célunk olyan hallgatói tanulócsoportok létrehozása felsőbb éves gyógyszerészhallgató vezetésével (mentor), ahol a tanulók egymást segítve, illetve a mentor támogatásával tudják egy adott tárgy nehezebben elsajátítható részleteit megbeszélni.

A mentori feladatok ellátására keresünk felsőbb éves hallgatókat, ahol a mentor feladata, hogy az általa megjelölt tantárgyból a mentoráltakat a vizsgára felkészítse, hogy a félév végén minél nagyobb arányban sikeres vizsgát tegyenek. A mentori tevékenységért a mentor ösztöndíjban részesül.

Pályázat benyújtásához a kitöltött jelentkezési lapot kell beküldeni a mentorprogram.gytk@gmail.com e-mail címre.

BEKÜLDÉSI HATÁRIDŐ: 2023. február 14.

A mentorjelölteket néhány perces személyes beszélgetés keretében is szeretnénk megismerni, mely február 15-17. között előre egyeztetett időpontban várható.

A mentori feladatok ellátásának követelményei:

• A mentorált tárgyból elért minimum 4-es érdemjegy
  • Megfelelő kommunikációs és szociális készségekkel valós rendelkezés
  • Angol programban való részvétel esetén angol nyelv folyékony, társalgás szintű  ismerete

Feladatok:

• A koordinátor által kijelölt mentorált hallgatókkal való kapcsolatfelvétel (legkésőbb február 28.)
  • A konzultációs időpontok megszervezése
  • A mentorált hallgató részére tanulástámogató konzultációk tartása minimum heti rendszerességgel tanulócsoportok formájában
  • A mentorált hallgatók az adott tantárgyból való előre haladásának figyelemmel követése
  • A konzultációkról jelenléti ív vezetése
  • Rövid beszámoló készíte a konzultációk tartalmát tekintve

Sikeres pályázat esetén:

• Mentori ösztöndíj a mentori tevékenység 3 hónapja során havi kifizetés formájában (március-április-május)

További fontos információ a letölthető dokumentumban található!

Dokumentumok

• Tanulástámogatási Mentori pályázati felhívás