Középiskolás Diákok Hallgatói Mentora Ösztöndíj

2020. október 1.

PÁLYÁZATI KIÍRÁS
Középiskolás Diákok Hallgatói Mentora Ösztöndíj

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar és Gyógyszerésztudományi Kar pályázatot hirdet a „Középiskolás Diákok Hallgatói Mentora Ösztöndíj” elnyerésére a 2020/2021-es tanév őszi (I.) szemeszterére.

Az ösztöndíjra azok a hallgatók pályázhatnak, akik az Általános Orvostudományi Kar és Gyógyszerésztudományi Kar aktív, hallgatói jogviszonnyal rendelkező nappali tagozatos hallgatói, Ph.D hallgatói.

Az ösztöndíj elnyerésének feltétele:

• aktív, nappali tagozatos hallgatói, Ph.D hallgatói jogviszonnyal rendelkezik
  • vállalja, hogy e-mailen, - szükséges esetben más platformokon - kapcsolatot tart az érdeklődő középiskolás diákokkal
  • vállalja, hogy részt vesz aktívan a középiskolás diákok számára szervezett rendezvényeken, programokon (Nyílt Nap, Fogadó óra, Kérdezz-Felelek stb.)
  • vállalja, hogy tevékenységéről beszámolót készít
  • A pályázat elbírálása során előnyt jelent, (de nem döntő jelentőségű), hogy amennyiben a pályázó igazoltan végzett középiskolás diákok számára mentorálási tevékenységet ezen pályázati kiírást megelőzően

A pályázathoz mellékelni kell:

• hallgatói jogviszony igazolást
  • kitöltött pályázati űrlapot (postai, személyes út esetén)
  • rövid motivációs levelet (max 1 oldal)

A pályázatokat a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Magyar Felvételi és Hallgatói Szolgáltató Irodába (7624 Pécs, Szigeti út 12., I. emelet) szükséges eljuttatni postai úton vagy online.

Pályázati űrlap online

Pályázati űrlap papír alapon

A pályázatok benyújtási határideje: 2020. október 14., 20:00 óra

A pályázatokról az alábbi összetételű szakmai bizottság dönt:

• Dr. Tényi Tamás, dékánhelyettes
  • Dr. Fittler András, dékánhelyettes
  • Dr. Duga Zsófia, irodavezető
  • A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Hallgatói Önkormányzat elnöke által delegált olyan hallgató, aki nem nyújtott be jelen pályázati kiírásra pályázatot
  • A Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Hallgatói Önkormányzat elnöke által delegált olyan hallgató, aki nem nyújtott be jelen pályázati kiírásra pályázatot

A pályázatok elbírálási határideje: 2020. október 19.

Az ösztöndíj kifizetése az ösztöndíjat elnyerő pályázók részére az alábbi időbeli ütemezés szerint történik: A nyertes pályázók 5 hónapon keresztül havi 10.000 forint ösztöndíjban részesülnek, melynek kifizetése a 2020/2021-es tanév őszi szemeszterében történik.