XVI. Magyar Növényanatómiai Szimpózium beszámoló

2021. november 19.

2021. november 12-én online formában rendezte meg a PTE GYTK Farmakognóziai Intézete és a Növényanatómia Fejlesztéséért Alapítvány a XVI. Magyar Növényanatómiai Szimpóziumot.

A szimpóziumon 7 előadást hallgathattak meg a résztvevők, valamint a virtuális poszterszekcióban megtekinthető 9 posztert is bemutatták szerzőik néhány perces flash-prezentáció keretében.

A rendezvényen a növényanatómiával foglalkozó összes hazai kutatóműhely képviseltette magát, így jelen voltak az ELTE, a Semmelweis Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem kutatói és hallgatói. Nagy örömünkre határon túli kollégák előadását is hallhattuk, a résztvevők között üdvözölhettük a Marosvásárhelyi „George Emil Palade” Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány és Technológiai Egyetem, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, valamint a Nagyváradi Egyetem munkatársait.

A rendezvényt az Auro-Science Consulting Kft. és a Biomed Kft. támogatták, amiért ezúton is kifejezzük köszönetünket.

A szimpózium szervezőbizottsága

A szimpózium programja és az előadások összefoglalói letölthetőek: