Beszámoló a „Than Károly Gyógyszerészi Kémia Tanulmányi Verseny” eredményeiről

2014. április 30.

A Gyógyszerészi Kémiai Intézetben az idei évben, 2014. május 25-én, első ízben került megrendezésre a „Than Károly Tanulmányi Verseny”. A versenyt III. és IV. éves gyógyszerészhallgatók számára hirdettük meg. Ez évben 6 fő IV. éves hallgató jelentkezett a versenyre.

A verseny két fordulóból állt. A délelőtt folyamán 90 percig tartó elméleti fordulóban mérettetett meg a hallgatók tudása. Az elméleti forduló értékelésének kritériuma a 80%-os teljesítmény elérése volt. A verseny második felében gyakorlatos, titrimetriás (kalcium- és magnéziumionok komplexometriás meghatározása) feladatot kellett a hallgatóknak elvégezni, melynek minimum követelménye a 100±1%-os pontosság volt.

A verseny értékelése a kiírásoknak megfelelően történt, az alábbi eredmények születtek:

Elméleti forduló I. helyezettje: Balogh Réka

Gyakorlatos forduló I. helyezettje: Nagy Olivér

Az összesített verseny I. helyezettje: Varga Zsolt

Az elmélet fordulóban elért eredményük alapján Balogh Réka és Varga Zsolt mentesülnek a Gyógyszerészi Kémiai szigorlat írásbeli részének megírása alól.

A hallgatóknak köszönjük a részvételét, a helyezetteknek gratulálunk, minden részvevőnek további sikereket kívánunk!

Gyógyszerészi Kémiai Intézet