2015. november 12.

Háttértámogatás egyetemi oktatók, kutatók tudományos munkájához, publikációs tevékenységéhez és tudományos előmeneteléhez

Tisztelt Oktatóink, Kutatóink!

Az Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont idén csatlakozik az MTA által meghirdetett „Magyar Tudomány Ünnepe” rendezvénysorozathoz.

Szeretnénk bemutatni, hogy felsőoktatási szakkönyvtárként milyen eszközökkel tudunk háttértámogatást biztosítani az egyetemi oktatók, kutatók tudományos munkájához, publikációs tevékenységéhez és tudományos előmeneteléhez.

Az Egyetemi Könyvtár munkatársai gyakorlatorientált prezentációkban mutatják be az aktuális kutatástámogatási trendeket, lehetőségeket, és könyvtárunk jelenlegi és a közeli jövőben bevezetni tervezett szolgáltatásait a fenti témában.

Időpont: 2015. november 25. 14.00

Helyszín: Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont 0. szinti konferenciaterme,  Universitas u. 2/A

Program:

Fekete Rita: Open Access és a felsőoktatási könyvtárak feladatai

Szeberényi Gábor: Az intézményi repozitóriumok jelentősége és a Pécsi Egyetemi Archívum. Lehetőségek és feladatok

Ambrus Attila: A Pécsi Egyetemi Könyvtár digitalizálási törekvései és eredményei

dr. Füzes Barnabás: Milyen MTMT-támogatást tud nyújtani a könyvtár az oktatóknak?

Csóka-Jaksa Helga: Az ISBN és DOI azonosítók jelentősége és kiadásának gyakorlata a PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpontban

Bartha Réka: Az információkeresés új lehetőségei az EBSCO integrált keresőrendszerben

Kovács Edina: Könyvtári adatbányászat, avagy új eszköz az olvasók szolgálatában

Várjuk Önöket a Tudásközpontban!

Dr. Fischerné Dr. Dárdai Ágnes
főigazgató