2017. szeptember 6.

Kedves Kolléganők, Kollégák!

Örömmel értesítünk minden egyetemi munkatársat, hogy az Oktatási Igazgatóság és a Külügyi Igazgatóság közreműködésével a Student Counselling szolgálat megalakult és az őszi félévvel megkezdi munkáját.

Egyetemünk ezzel jelentősen emelte a hallgatói jólléti szolgáltatások színvonalát, hasonlóan a nemzetközi hallgatók számára pszichológiai tanácsadó szolgálatot fenntartó nyugati egyetemekhez.
Kérjük Önöket, segítsék elő, hogy a Student Counselling ismertté váljon a külföldi hallgatók körében, bátorítsák őket, hogy amennyiben – a tanácsadó ellátási körébe tartozó – nehézségekkel találkoznak mindennapi életükben, bátran vegyék igénybe a segítséget.
A szolgáltatást az egyetemen már korábban működő modell alapján szervezték meg az ÁOK Magatartástudományi Intézetének és a BTK Pszichológiai Intézetének munkatársai.

A szolgáltatás bemutatása

• Elnevezése: Student Counselling (magyar nyelvű anyagokban: Hallgatói Tanácsadó)
  • A Student Counselling a PTE összegyetemi szolgáltatása a külföldi hallgatók számára
  • A tevékenység jellege: pszichológiai tanácsadás angol nyelven