Fiatal Gyógynövénykutatók Fóruma, 2022

Néhány év kényszerű szünet után 2022. június 17-én, Budapesten, az MGYT Székházában, ismét lehetőséget kaptak a gyógynövénykutatással foglalkozó fiatal kollégák, hogy szakmai közönség előtt mutassák be és vitassák meg eredményeiket.

A Pécsi Tudományegyetem Farmakognóziai Intézetét két előadó képviselte:

Bakó CsongorPhD hallgató "Muskotályzsályából nyert szuperkritikus folyadék extraktum biológiai aktivitásának optimalizálása analitikai és statisztikai módszerek kombinálásával";

Csikós Eszteregyetemi tanársegéd "Illóolajok hatásvizsgálata endotoxin-indukálta akut légúti gyulladás egérmodelljében" címmel tartotta meg előadását.

Fotók: Dr. Rédei Dóra

A tudományos ülés kiváló lehetőséget nyújtott egymás kutatási profiljának megismerésére, valamint a már meglévő szakmai kapcsolatok elmélyítésére, további együttműködések kialakítására.