Oktatóknak

KEDVES PÁLYÁZÓ!

A csereprogramok részletes leírását az alábbi gyorslinkekre kattintva találja meg: 

 

ERASMUS+ Oktatói Mobilitás

ERASMUS+ OKTATÓI MOBILITÁSI PROGRAM 

Jelenleg nincs pályázati időszak!

A pályázat célja

Az oktatói mobilitás célja a partnerintézmény szakos tanrendjébe illeszkedő előadások, szemináriumok megtartása, és a partnerintézménnyel való szakmai kapcsolat további építése, különös tekintettel az Erasmus+ program tantervfejlesztési tevékenységeire, közös képzési programok kidolgozására. 

Kutatás és konferencián való részvétel ezen a pályázaton nem támogatható!

Pannónia Ösztöndíjprogram

Jelenleg nincs pályázati időszak! 

A Tempus Közalapítvány Kuratóriuma jóváhagyta a Pécsi Tudományegyetem (PTE) intézményi pályázatát, annak érdekében, hogy a modellváltott intézmények hallgatói, oktatói, dolgozói számára is folyamatosan biztosított legyen a nemzetközi együttműködésekben való részvétel.

A PTE a 2024/2025-ös tanévre oktatói ösztöndíjakat hirdet meg, a tervezett oktatói tevékenységek megvalósítási időtartama: 2024. szeptember 15. – 2025. június 15.

Bővebb információ a pályázati felhívásban található. 

Munkaterv (Mobility Agreement)

 

Vissza az oldal tetejére

 

 Az európai virtuális mobilitás oktatási lehetőségeinek kidolgozása – felhívás online kurzusok fejlesztésére az EDUC keretein belül

 

Az EDUC Szövetség olyan lelkes oktatók és kutatók jelentkezését várja egy újonnan induló nemzetközi kezdeményezés részeként, akik/akiket:

  • új módszereket keresnek a hallgatók érdeklődésének felkeltésére és az oktatás nemzetköziesítésére
  • szeretnének európai virtuális képzési csomagok fejlesztésén dolgozni
  • ösztönöz a nemzetközi együttműködés lehetősége
  • szeretnék kutatásukat kiterjeszteni a tudományág iránt érdeklődő európai hallgatók felé

Az EDUC Szövetség olyan virtuális oktatási és tanulási megoldások kidolgozásában nyújt majd segítséget, amely által nem csak a hallgatók lehetnek érdeklődőbbek és önállóbbak, de még inkább elérhetővé és hozzáférhetővé válnak a tanórák oktatási anyagai és online erőforrásai. Az oktatók számára a virtuális mobilitás egy új eszközkészlet a jelenlegi gyorsan változó világban: Európa megközelíthetőbbé válhat, ezzel új együttműködési formákat teremtve. Az EDUC azért jött létre, hogy új lehetőségeket teremtsen és támogasson.

Az EDUC Szövetség szívesen veszi minden érdeklődő kolléga oktatási projektjét. A Szövetség által kidolgozott kérdőív kitöltésével – mely csupán néhány percet vesz igénybe – azt segítik elő, hogy megtudjuk, miként lehetünk képesek a projektjét leginkább támogatni.

A felhívásra jelentkező oktatók/kutatók egy olyan Helyi Virtuális Oktatásfejlesztési Csoporthoz csatlakozhatnak, melynek résztvevői megoszthatják egymással tapasztalataikat, illetve közösen építhetik az EDUC eszköztárát és oktatási keretrendszerét.

További információért keresse fel az alábbi honlapot!

Felmerülő kérdések esetén a PTE kapcsolattartójához tudnak fordulni: Almádi Zsófia, EDUC projektasszisztens, almadi.zsofia@pte.hu

Forrás: A PTE Központi EDUC Irodája

Vissza az oldal tetejére


 

DAAD Ösztöndíjak oktatók és kutatók részére

Jelenleg nincs pályázati időszak! 

A program célja a tudományos együttműködés elősegítése magyar és német felsőoktatási intézmények és kutatóintézetek kutatócsoportjai között, amelyek egy konkrét tudományos kutatási terven dolgoznak. A program a mobilitást támogatja.

A pályázat benyújtására magyar felsőoktatási intézmények és felsőoktatási intézményen kívüli kutatóintézetek jogosultak. A program minden tudományterület számára nyitott.

 

Vissza az oldal tetejére

PTE Utazó nagykövete 

„A PTE Utazó Nagykövete” Támogatási Program pályázati felhívás 2022

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS 2024

 

Jelenleg nincs pályázati időszak! 

„A PTE Utazó Nagykövete” Támogatási Program – Pályázati felhívás 2024

A PTE Nemzetközi Igazgatósága a 2024. évre meghirdeti „A PTE Utazó Nagykövete” elnevezésű pályázatot.

Az „Utazó Nagykövet” elnevezéssel olyan elsődlegesen külföldön megrendezésre kerülő nemzetközi konferencián/workshopon, művészeti vagy sporteseményen való részvételt elősegítő pályázatot hirdetünk, amelyre a PTE valamennyi főállású és részmunkaidős oktatója és kutatója, valamint aktív státusszal rendelkező doktorandusz hallgatója pályázhat. A program egyfelől az adott pályázó szakmai munkásságát és előmenetelét hivatott támogatni, másfelől a PTE nemzetközi láthatóságát, ismertségét igyekszik erősíteni azáltal, hogy a támogatást elnyerő kolléga/doktorandusz hallgató egyúttal feladatot is kap a PTE intézményi képviseletével kapcsolatban. Előzetes felkészítést követően az „Utazó Nagykövet” megbeszélést folytat az adott konferencia/workshop/esemény/rendezvény kapcsán jelenlévő vagy megkereshető PTE partnerintézmény képviselőjével, vagy a PTE Nemzetközi Igazgatóság megbízásából külön feladatot végez el a konferencia/workshop/esemény/rendezvény helyszínéül szolgáló egyetemen, városban.

Megvalósítás ideje: Pályázni a 2024. február 5. – 2024. december 15. között megrendezésre kerülő nemzetközi konferencia/esemény/rendezvény részvételekhez kapcsolódóan lehet. (A hazaérkezés dátuma nem lehet 2024. december 15-nél későbbi).

A pályázat beadása: Utolsó beadási határidő: 2024. május 31.

A pályázatok elbírálása: a PTE Nemzetközi Igazgatósághoz rendelt ad hoc Bíráló Bizottság a beérkezett pályázatokat minden hónap 5. munkanapjáig bírálja el.  Az első bírálatra 2024. január elején kerül sor.

Megjegyzés: 

A 2024. évre rendelkezésre álló időszakos pénzügyi keret kimerült, további források megnyitásáig a pályázat felfüggesztésre kerül. 

Utolsó beadási határidő: 2024. május 31. 

2024. ősszel pótpályázati felhívás várható

A  teljes pályázati felhívás és a pályázati űrlap az alábbi linken érhető el, de csatolom is.

https://pte.hu/hu/palyazat/utazo-nagykovet

A felhívást megjelentettük a Pécsi Tudományegyetem Facebook oldalán is.

https://www.facebook.com/PTE1367/posts/pfbid025KTzASSVvgGVzLucFJGpXEeq2qGyJFCajTDQc6Udwyc9pSS4P4CxxheH44ZMUpX4l

 

Vissza az oldal tetejére

 

CEEPUS Csereprogram

A CEEPUS freemover pályázattípusban bármely hazai felsőoktatási intézményben aktív státuszú hallgatók és oktatók nyújthatnak be pályázatot tanulmányi vagy oktatási célú mobilitási ösztöndíjra valamely CEEPUS tagország bármely akkreditált felsőoktatási intézményébe.

A 2024/2025-ös tanév őszi félévére az alábbi CEEPUS országokba nyújtható be freemover pályázat:

Bosznia-Hercegovina, Észak-Macedónia, Horvátország, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia (utóbbi esetben csak hallgatók és speciális kurzusra utazó oktatók).

Figyelem!
A pályázás és - nyertes pályázat esetén - a kiutazás előtt a pályázó felelőssége az adott célország beutazási rendelkezéseinek, valamint a küldő, illetve fogadó intézmények irányelveinek ismerete, illetve a fogadó intézmény fogadókészségének egyeztetése.

A pályázat benyújtásának menete

A pályázatokat a www.ceepus.info központi pályázati felületen kell benyújtani, a jelentkezés kizárólag online zajlik.

Bővebb információ a pályázati feltételekről, a pályázás menetéről és a csatolandó dokumentumokról:

Gyakori kérdések a freemover pályázattípussal kapcsolatban ide kattintva érhetőek el.

Határidő

A pályázatok benyújtásának határideje országonként eltérő lehet. Bővebb információ a fogadó ország nemzeti irodájától kapható.

További információk

Az ösztöndíjat a nyertes pályázó a fogadó országtól kapja, ennek mértéke országonként eltérő.

A pályázatok elbírálásával, ösztöndíjazással, kinti tanulmányokkal/oktatással, fogadó intézmény keresésével kapcsolatban a fogadó ország nemzeti irodájánál érdeklődhetnek.

Az ösztöndíjak aktuális összegei, a fogadó országok nemzeti irodáinak elérhetőségei, illetve egyéb hasznos információk a központi pályázati felületen az egyes országok zászlóira kattintva találhatók. A Find menüpont alatt az egyes országok aktív CEEPUS kapcsolatokkal rendelkező intézményeinek listája is elérhető.

Magyarországra bármely CEEPUS tagországból benyújtható hallgatói vagy oktatói pályázat a mindenkor hatályos beutazási szabályok figyelembevételével.

CEEPUS tagországok: Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Észak-Macedónia, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia.

Magyarország a 2024/2025-ös tanévben 200 ösztöndíjhónap (150 hallgatói, 50 oktatói) erejéig tud freemover ösztöndíjasokat fogadni. A tavaszi félévben már az összes CEEPUS tagországba lehet freemover pályázatokat benyújtani.

 

Külhoni magyar oktatók pályázati lehetősége a CEEPUS programban - 2024/2025-ös tanév - freemover pályázat

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a 2024/2025-ös tanévben ismét fogadhatnak a hazai intézmények más CEEPUS országokban dolgozó MAGYAR állampolgárságú oktatókat is CEEPUS ösztöndíj-támogatással.

A CEEPUS ösztöndíjas időszak legfeljebb 2025. augusztus 31-ig tarthat. A külhoni oktatók az egyéni mobilitási pályázatokat hálózatban freemoverként legkésőbb 2024. november 30-ig nyújthatják be.

A CEEPUS országokból érkező pályázónak a www.ceepus.info központi pályázati felületen be kell nyújtania egy freemover pályázatot a 2024/2025-ös tanév alatt.

A freemover típusban a pályázók bármely államilag elismert hazai felsőoktatási intézményt megjelölhetik fogadó intézményként, amely kiállít számukra fogadólevelet (tehát olyan intézményeket is, amelyek a jelen tanévben nem vesznek részt a CEEPUS programban vagy jelenleg nincs CEEPUS támogatási jogviszonyuk).

Kérjük, lehetőség szerint minimum 1 hónappal a tervezett mobilitás előtt nyújtsák be a pályázatot.

A kettős finanszírozás nem megengedett, azaz csak egy ösztöndíjprogram keretében támogatható egy-egy oktató, illetve a pályázatához csatolnia kell egy nyilatkozatot, amely szerint a fogadó intézménynél nem áll sem munkaviszonyban, sem megbízásos oktatói jogviszonyban.

A küldő és a fogadó intézménynek több, mint 100 km-re kell egymástól lennie.

Az oktatói mobilitás célja

  • 5 munkanap alatt minimum 6 tanítási óra és/vagy szakdolgozati konzultáció megtartása kötelező (ez technikailag 1 hónap mobilitásnak minősül a www.ceepus.info pályázati rendszerben)
  • a mobilitáshoz társulhat kutatás, konferencián való részvétel, de ez kizárólagos cél nem lehet!

Bővebb információ a pályázati feltételekről és a pályázás menetéről:

oktatóknak >>

A magyarországi tartózkodás alatt az oktatói ösztöndíj mértéke: 200.000,- Ft/hó, vagy kéthetes itt tartózkodás (min. 12 óra tanítás/konzultáció) esetén 300.000 Ft/hónap, illetve virtuális oktatás esetén (min. 6 óra oktatás/konzultáció) 100.000 Ft/hónap (csak egy azonos tanévben megvalósított fizikai mobilitást követően! Kizárólag külön pályázatban beadandó, ahol hivatkoznak a megelőző fizikai mobilitás számára).

A pályázással kapcsolatos további információk:

Tempus Közalapítvány

CEEPUS Nemzeti Iroda

e-mail: ceepus@tpf.hu

illetve

Sándorfi Eszter

intézményi CEEPUS koordinátor

Rektori Kabinet

Nemzetközi Igazgatóság:

e-mail: sandorfi.eszter@pte.hu

Vissza az oldal tetejére

 

Oktatói pályázat PTE Partneregyetemeire

A PTE Nemzetközi Igazgatóságának pótpályázata a PTE kiemelt partnerintézményeibe a kétoldalú kapcsolatok keretében kiutazó oktatók rövid tanulmányútjára vonatkozik.

Bővebben: https://mobilitas.pte.hu/osztondijak/kutatoi_oktatoi/szerzodes_alapjan

Jelenleg nincs pályázati időszak!

 

Vissza az oldal tetejére

 

Egyéb ösztöndíj lehetőségek

GO STYRIA kutatói ösztöndíjpályázat a grazi egyetemre - 2023/2024-es tanév tavaszi szemeszter

Go Styria is open for master and doctoral students as well as Post Docs interested in a short term research stay in the context of their master, doctoral thesis or Post-Doc research.

Candidates selected for the program will be given the opportunity for a research period at the University of Graz in order to then continue and conclude their studies / research at their home universities.

Details on the program call are available on the program website

Egyéb elérhető ösztöndíjak

 

’WESTERN BALKANS–VISEGRAD FELLOWSHIPS’

A Nemzetközi Visegrádi Alap és a Nyugat-balkáni Alap ’Western Balkans–Visegrad Fellowships’ néven indított közös ösztöndíj programot, amely egyetemi oktatók és kutatók rövid távú (2-10 hét) mobilitásának támogatását célozza.

Az ösztöndíjprogram segítségével a V4-es állampolgárok a WB6-ok (Albánia, Bosznia és Hercegovina, Koszovó, Észak-Macedónia, Montenegró, Szerbia), a WB6 állampolgárai pedig a V4-ek felsőoktatási és tudományos kutatóintézeteiben végezhetnek kutatói, illetve oktatói tevékenységet.

pályázatokat április 15 - június 15. között lehet benyújtani a ’My Visegrad’ rendszeren keresztül.

Minden további információt a Nemzetközi Visegrádi Alap honlapján lehet megtalálni (https://www.visegradfund.org/apply/mobilities/western-balkan-visegrad-fellowships-2/?c=how-to-apply ).

Külföldi ösztöndíj portálok

 

Vissza az oldal tetejére