"Eredeti vagy másolat - a gyógyszeripar kettős játéka?" - dr. Botz Lajos a Pluszosok Egyetemén

Mi a különbség az eredeti és a generikum készítmények között? Miért és kinek jó ez, miért is van erre szükség, jól jár-e a beteg, vagy sem? Ezeket a kérdéseket járták körül a Pécsi Tudományegyetem YouTube-csatornáján visszanézhető február 26-ibeszélgetésben, mely az Eredeti vagy másolat - a gyógyszeripar kettős játéka?" címet kapta.

A Pluszosok egyeteme az elmúlt három és fél évben neves tudósok, közéleti személyiségek, egyetemi kutatók érdekfeszítő, informatív előadásaival igyekezett hasznos ismeretekkel gyarapítani nézőik tudását.

Ahogy a honlapján is olvasható, a műsornak több mint 450 regisztrált résztvevője van az ország minden pontjáról, és több kontinensről. A regisztrált hallgatók megkapják az előadások linkjeit, de a videók bárki számára elérhetők a Pécsi Tudományegyetem YouTube csatornáján.

A vállalkozó szellemű nézők az előadásokat követően félévzáró tesztet tölthetnek ki, majd tanúsítványt is kapnak a Pluszosok Egyeteme félévének elvégzéséről - írják.