Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Gyógyszerészi Kamara és a PTE Gyógyszerésztudományi Kar

A régóta aktív és kölcsönös bizalmon alapuló szakmai, oktatási és gyógyszerész kompetencia-fejlesztési együttműködésre alapozva együttműködési megállapodást kötött a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) és a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar.

A június 6-án aláírt együttműködés célja és tartalma a gyógyszerész graduális és posztgraduális képzés, valamint a továbbképzések terén történő aktív együttműködés, mely a gyógyszerészi napi gyakorlat és a akadémiai oktatás közötti kapcsolódást és kölcsönös egymásra hatást erősíti.

A kooperáció keretében a Magyar Gyógyszerészi Kamara a PTE GYTK felkérésére részt vesz a gyógyszerészhallgatók graduális képzésében, a kurrikulummal kapcsolatos egyeztetéseken, a gyógyszerészek posztgraduális képzésében, a kar által meghirdetett továbbképzések tematikájának kialakításában, a kar által folytatott, a kompetenciakörébe tartozó szakmai elemzésekben, tudományos kutatásokban. Mindemellett többek között a kamara azt is vállalja, hogy a rendelkezésére álló felületeken tájékoztatja a tagjait a pécsi gyógyszerészkar gyógyszerészek számára meghirdetett rendezvényeiről, programjairól, a felvételivel kapcsolatos információkról.

Az együttműködési nyilatkozattal a pécsi gyógyszerészképző egyebek mellett vállalja intézetei és az MGYK országos és területi szervezetei közt történő kapcsolatépítést, bevonást különböző szakmai egyeztetésekbe, tájékoztatja a kamara Országos hivatalát a kar által szervezett szakmai programokról, továbbá nyitott a PTE GYTK gyógyszerészhallgatói graduális és posztgraduális képzésénél szakdolgozati és Tudományos Diákköri (TDK) téma javaslatok felajánlására is.

Dr. Hankó Zoltán, az Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke kiemelte, a régóta tervezett és most a gyakorlatban is megvalósításra került megállapodás számos szakmai és személyes kapcsolódás megerősítését és dokumentálását szolgálja.

Dr. Fittler András, a PTE Gyógyszerésztudományi Kar dékánja hangsúlyozta, törekszenek az oktató-kutató gyógyszerészek érdekképviseleti szervben történő hatékony integrálására, valamint-karöltve a Kamarával-közös programokat, továbbképzéseket kívánnak szervezni.

„Az együttműködésben felvázolt folyamatok összhangban vannak a pécsi Gyógyszerésztudományi Kar stratégiai céljaival, különösen a munkaerő-piaci kapcsolatok megerősítése és a gyógyszerészi munka során felmerülő szakmai problémák oktatásba történő beépítése kapcsán. Bízunk benne, hogy az országos és a területi szervekkel való együttműködés a gyógyszerészet valamennyi területén rendszeres és eredményes lesz. Közös érdekünk a gyógyszerészi pálya ismertségének, elismertségének növelése és a gyógyszerészi szolgáltatások, kompetenciák fejlesztése. Mindez szoros együttműködést kíván az egyetemi képzőhelyek és a szakmai szervezetek között” – fogalmazott a dékán.