2018. április 11.

Az Új Nemzeti Kiválóság Program 2018/2019-es tanévre vonatkozó ösztöndíj pályázati kiírásai 2018. április 9-én este megjelentek.

A program célja a tudományos utánpótlás megerősítése, a tudományos életpálya vonzóvá tétele, a kiváló oktatók, kutatók pályán- és itthon tartása, illetve az egyetemek tudományos teljesítményének ösztönzése.

A program keretében a kiváló, kutatási tevékenységet végző felsőoktatási hallgatók (alapképzés, mester/osztatlan/képzés, doktori képzés), doktorjelöltek, fiatal oktatók, kutatók 5 havi, illetve 10 havi ösztöndíjban részesülnek, a fogadó felsőoktatási intézmények pedig a saját nyertes pályázóik ösztöndíj összegének 40%-a mértékében kutatási-működési támogatást kapnak. A hallgatók, doktorjelöltek és fiatal oktató-kutatók - támogatott célcsoporttól függően - 50.000-300.000 forint/hó nettó támogatásban részesülnek.

Az idei tanévben az alábbi 5 pályázati kiírás jelenik meg:

1.1. Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás

1.2. Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás

1.3. Felsőoktatási Doktori Hallgatói, Doktorjelölti Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás

1.4. Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás (ÚJ)

1.5. ,,Tehetséggel fel!" Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás (ÚJ)

Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíjban a fogadó felsőoktatási intézményben oktatói, kutatói tevékenységeket ellátó és MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíjban részesülő 45 év alatti fiatal oktatók, kutatók részesülhetnek.

,,Tehetséggel fel!" Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíjban alapképzésre, osztatlan mesterképzésre jelentkező, leendő elsőéves, a pályázati kiírás szerinti 2016., 2017., 2018. évi középiskolai tanulmányi, művészeti és szakmai versenyeken elért helyezéssel/minősítéssel vagy ösztöndíjjal rendelkező hallgatók részesülhetnek.

Az Új Nemzeti Kiválóság Program 2018/2019. tanévi pénzügyi kerete hozzávetőleg 4 Mrd Ft, amelyből közel 2000 ösztöndíjas támogatása várható.

A pályázatokkal kapcsolatosan felmerülő kérdések esetén, az Ösztöndíj Működési Szabályzat 3. számú mellékletében feltüntetett elérhetőségeken, 2018. április 10-től a pályázati eljárást lebonyolító fogadó felsőoktatási intézmény pályázati ügyintézője tud felvilágosítással szolgálni.

A pályázatokat 2018. május 10-ig lehet benyújtani.

További részletek