Elhunyt dr. Csizek Miklós Hubert pécsi gyógyszerész, a GYTK ’Lárencz László’ Gyógyszerésztörténeti Csoport alapító tagja

2020. október 27.

2020. július 24-én a pécsi Központi Temető kápolnájában tartott szertartáson búcsúzott tőle Márta felesége és családja. Tudtuk, hogy beteg, de a nyár közepén, életének 81. évében csendesen eltávozott. Feleségével együtt a Szegedi Orvostudományi Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán végzett. Mint fiatal házaspár, 1965-ben kezdték hálózati gyógyszerészi szolgálatukat a Baranya megyei Gyógyszertári Vállalat kötelékében. Végig küzdötték a gyógyszerészi pálya nehéz, áldozatos útját, hivatásuk például szolgál.

Éles kritikai látásmódját, művészettörténeti műveltségét, szakmai tudását nagyra értékeltük. A Pécsi Tudományegyetemen létrehozott gyógyszerész szakon – a gyógyszerésztörténeti csoport alapító tagjaként – osztotta meg velünk sokrétű tudását, tapasztalatait, véleményét.

Felesége, Családja gyászában osztozunk. Emlékét őrizzük.

’Lárencz László’ Gyógyszerésztörténeti Csoport