Karunkon 28-an tettek sikeres szakgyógyszerész vizsgát online!

2020. október 27.

A PTE Szakgyógyszerész képzésében részt vett 28 gyógyszerész kolléga sikeres szakvizsgát tett Gyógyszertár üzemeltetés, vezetés; Kórházi-klinikai szakgyógyszerészet területen. A vizsgák a koronavírus következtében mára már rutinná vált digitális megoldásoknak és egyre fokozódó járványhelyzetnek köszönhetően az online térben, a Microsoft Teams platformján zajlottak.

Mindkettő szakképesítés területének bizottsága a Klinikai Központi Gyógyszertár Könyvtárában vezényelték le a szakgyógyszerész vizsgákat.

Összesen 28 fő tett szikeres szakgyógyszerész vizsgát 2020. október 20-án és október 21-én. Ebből 15 fő minősítése lett "kiválóan megfelelt".

Szakgyógyszerész vizsga bizottságok szakképesítésenként:

Gyógyszertár üzemeltés, vezetés szakképesítés területén a bizottság:

• Elnök: Prof. Dr. Botz Lajos
  • A bizottság tagjai:
    • Dr. Télessy István c. egyetemi docens
    • Dr. Fittler András egyetemi docens.

Kórházi-klinikai szakgyógyszerészet szakképesítés területén a bizottság:

• Elnök: Prof. Dr. Botz Lajos
  • A bizottság tagjai:
    • Szabóné Dr. Schirm Szilvia szakgyógyszerész (PTE KK Gyógyszertár)
    • Dr. Ságiné Dr. Polics Éva mb. főigazgató (Komlói Egészségcentrum, Bányászati Utókezelő és Éjjeli Szanatórium Egészségügyi Központ).

Gratulálunk a sikeres szakvizsgát tett szakgyógyszerész kollégáknak!