Gyógynövények a mindennapokban - Ismeretterjesztő program középiskolások számára

2017. november 28.

2017. november 23-án 18 középiskolás diák érkezett hozzánk a PTE GYTK Farmakognóziai Intézetbe a pécsi Nagy Lajos gimnáziumból az EFOP-3.6.1.-16-2016-00004 "Átfogó Fejlesztések a Pécsi Tudományegyetemen az intelligens szakosodás megvalósítása érdekében" pályázat keretén belül.

A diákok három állomáson kiscsoportos foglalkozásokon vehettek részt.

A mikroszkópos laboratóriumban  preparátumokon mutattuk be néhány fontosabb gyógynövényfaj hisztológiai jellemzőit, majd a legfontosabb gyógyászati célokra alkalmazott illóolajok hatásáról hallhattak egy rövid összefoglalót és készíthettek maguknak saját aromaterápiás keverékeket.

A fitokémia laboratóriumban a diákok megfigyelhették az antociánok pH-változás hatására bekövetkező színváltozását egy kémcsőkísérlet keretein belül, majd négy ismeretlen illóolajat azonosítottak fő hatóanyagaik alapján vékonyréteg-kromatográfia segítségével.

Oktatók: dr. Ács Kamilla, Balázs Viktória Lilla, dr. Bencsik Tímea, dr. Papp Nóra