Egyéb hírek - 2021. április 30, péntek

Meghívó a Translational Neuroscience és Global Health nemzetközi előadássorozatok soron következő alkalmaira

Meghívó a soron következő zoom előadásokra:

1. Translational Neuroscience (2021. május 5., szerda)
  2. Global Health (2021. május 6., csütörtök)

A nemzetközi ERASMUS előadássorozat részeként, mely partneregyetemeinkkel (Würzburg, Caen, Isztambul, Ljubljana, Maribor, Marseille, Olomouc, Róma és Zágráb) közösen kerül megrendezésre.

Az előadássorozatok tervezett programjai a korábbi  https://aok.pte.hu/hu/hirek/hir/13632  hírünk mellékleteként letölthetők.

1. TRANSLATIONAL NEUROSCIENCE

Előadó: Dr. Marina Radmilović , University of Zagreb
Téma: ‘Modelling stroke: Impact of comorbidity, age and sex’

2021. május 5. szerda, 17.00 - 18.30

Dr. Marina Radmilović egyetemi adjunktus a Zágrábi Egyetem Orvostudományi Kar Szövettani Tanszékén. A Zágrábi Egyetem Természettudományi és Matematikai Karán 2008-ban szerzett diplomát, a Zágrábi Egyetem Orvosi Karán pedig 2013-ban PhD fokozatot az idegtudományok területén. A kölni Max Planck Ideggyógyászati Kutatóintézetben végzett posztdoktori kutatása során az agyba történő őssejtbeültetés tér- és időbeli dinamikájával foglalkozott noninvazív képalkotó módszerek segítségével. Az elmúlt nyolc évben több hazai és nemzetközi projektben volt vezető kutató és munkatárs, amelyek az ischaemiás stroke és a traumás gerincvelő-sérülés utáni regeneráció MRI- és mikro-CT-képalkotására irányultak. Jelenleg egy horvát tudományos alapítványi projektet vezet, amely a bradikininnek és receptorainak az agyi és retinális iszkémiás elváltozások kialakulásában  betöltött szerepét vizsgálja cukorbetegség esetén.

Az előadáshoz az alábbi linken keresztül lehet csatlakozni előzetes regisztráció nélkül:

Zoom meeting link 2021. május 5. (Marina Radmilović /University of Zagreb)

Meeting-ID: 951 5321 7506

Passwort: 518725

2. GLOBAL HEALTH

Előadó: Dr. Lorenzo Tarsitani, La Sapienza University Rome

Téma: ‘Mental health in asylum seekers and refugees resettled in Europe
2021. május 6. csütörtök, 17.00 - 18.30

Dr. Lorenzo Tarsitani, MD, PhD

Jelenlegi pozíciója:

• klinikai koordinátor -  Sapienza Egyetem, Róma, Idegtudományi és Mentális Egészségügyi Tanszék, Umberto I. Általános Oktatókórház, Pszichiátriai Intenzív Osztály
  • a pszichiátria adjunktusa, Sapienza Egyetem, Róma

Tanulmányai:

• PhD Viselkedéstudományok és fejlődési folyamatok; Campania "Luigi Vanvitelli" Egyetem, Nápoly
  • Pszichiátriai rezidens; Sapienza Egyetem, Róma
  • általános orvosi diploma; Sapienza Egyetem, Róma

Kutatási tevékenységei:

Több mint 70 tanulmány szerzője és társszerzője (H index 16, 697 idézet, Scopus 2021), 12 könyvfejezetet írt, és mintegy 50 előadása vagy posztere volt.

Klinikai és kutatási területei:

Stressz, poszttraumás stressz zavar, migráció, sürgősségi pszichiátria, pszichoszomatikus betegségek.

Zoom meeting link 2021. május 6. (Lorenzo Tarsitani/La Sapienza University Rome)

Meeting-ID: 923 9484 0596

Password: 605256

Soron következő előadások:

2021. május 19.: Hypothalamic regulation of food intake and obesity: Use of Electrophysiology and optogenetic methods with transgenic mice models –Bayram Yılmaz/Yeditepe University

2021. május 20.: Ethical dilemmas of brain tumour treatment in elderly patients – Ninna Kozorog /University of Maribor