Kitüntették dr. Pethő Gábort augusztus 20-a alkalmából

2024. augusztus 22.

Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetéssel ismerék el dr. Pethő Gábor professzort, a PTE Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszerhatástani Tanszék munkatársát az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából.

Ahogy azt az Univpecs.com megírta, Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszterhelyettese és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából Magyar Arany Érdemkeresztet, Magyar Ezüst Érdemkeresztet, Magyar Bronz Érdemkeresztet, Móra Ferenc-díjat, Pauler Gyula-díjat, Szinnyei József-díjat, Bánffy Miklós-díjat, Bessenyei György-díjat, Csokonai Vitéz Mihály-díjat, Martin György-díjat, Népművészet Ifjú Mestere díjat, Pro Cultura Hungarica díjat adott át a Pesti Vigadóban.

Az ünnephez kapcsolódóan Magyar Érdemrend parancsnoki keresztet, Magyar Érdemrend tisztikeresztet, Magyar Érdemrend lovagkeresztet, Népművészet Mestere díjat is átadott Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium minisztere, Zsigó Róbert a minisztérium miniszterhelyettese és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár.

Dr. Pethő Gábor professzor magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át. Dr. Pethő Gábor egyetemi tanár, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézetének intézetigazgató-helyettese, egyetemi tanár, valamint a PTE Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszerhatástani Tanszék munkatársa is.

Fotó:

Pixabay.com/boldogsag