Pécs-Ljubljana: Gyógyszerészi kémiai és Gyógyszertechnológiai szimpózium

2017. június 19.

Kooperációs egyeztetések kezdő lépéseként miniszimpózium került megrendezésre a Ljubljanai Egyetem két docensének közreműködésével

2017. június 6-án a Gyógyszertechnológiai és Biofarmáciai Intézet szervezésében megrendezésre került a Gyógyszerészi Kémiai és Gyógyszertechnológiai egynapos miniszimpózium, amelynek keretében a Ljubljanai Egyetem két egyetemi docens munkatársa (Dr. Krištof Kranjc és Dr. Franc Perdih) is bemutatta kutatómunkáját a jövőbeli együttműködés reményében. A szimpóziumon előadást tartott Dr. Széchenyi Aleksandar, a Gyógyszertechnológiai és Biofarmáciai Intézet tudományos főmunkatársa a pickering emulziók szabályozott hatóanyag-leadásban betöltött lehetséges szerepéről; Dr. Pál Szilárd, az intézet vezetője, aki a gyógyszertechnológia szemszögéből mutatta be az originális gyógyszerfejlesztés kihívásait; Prof. Dr. Perjési Pál, a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja, valamint a Gyógyszerészi Kémiai Intézet vezetője, aki a kalkon-származékokról beszélt. A szimpóziumon tiszteletét tette Dr. Fittler András és Dr. Horváth Györgyi, a Kar két dékánhelyettese is, akik közül Horváth tanárnő üléselnökként a szimpózium gördülékeny levezetését is vállalta.